ilayda oymak kimdir?

Herkese merhaba, ben İlayda.

1994 Yılı Ankara doğumluyum. Çocukluğum ve ergenliğim Ankara’da geçti diyebilirim.

İlk ve ortaokulu o zamanlar Tandoğan’daki evimize yakın olduğu için Gazi koleji’nde okumuştum. Ortaokuldayken endüstri mühendisliği okumayı düşünüyordum. Büyüyünce iş kadını olmak hayalimdi. Ben orta okulun sonarındayken Bilkent’e taşındık ve ben de lisede Özel Bilkent Lisesi ya da Odtu Koleji arasında kararsız kalmıştım. Bilkent’in 1 hafta daha erken açıldığını öğrendiğimde Odtu’ye gitmeye karar verdim. Böylece acıyı tatlıyı sahte arkadaşlıkları ve gerçek dostluğu öğreneceğim bir döneme başlamış oldum. Lise hayatım trajikomik geçti diyebilirim. Ama her şeye rağmen o yılları çok özlüyorumJ Lisede tm okuduğum için üniversite de işletme okumaya karar vermiştim. 11. Sınıfta dersaneye başladım ancak matematik çok zor geliyordu. Bu durum aslında en büyük hayalim olan ama cesaret edemediğim şeye yönelmeme vesile oldu. Üniversite sınavına ts’den girecektim, medyaya yönelik bir bölüm okuyacaktım ve ilerde ekran önünde ünlü bir sunucu ya da spiker olmak istiyordum. Bu durumda o dönem dersaneyi bıraktım ve 12. Sınıfta ts derslerinden özel ders almaya başladım.

Üniversite sınavında çok iyi puan yapmıştım. En büyük hallerimden biri de bütün hayallerimi gerçekleştirebileceğim şehir olan istanbul’da yaşamaktı.ilk tercihim olan İstanbul Bilgi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı’na %50 burslu girdim. Artık benim için bambaşka bir şehirde bambaşka bir hayat başlıyordu.

Okulum belli olunca Avrupa Yakası’nda bana küçük şirin 1+1 bir ev aldık. Ardından okul başladı. Ben birden büyüdüğümü hissettim. Artık daha büyük sorumluluk sahibiydim. Bölümüm hem eğlenceli hem de çok fazla zorlamıyor. Derken bir gün arkadaşlarım bana youtube’a başlamam konusunda sürekli baskı yapıyordu benim aklımda böyle birşey hiç yoktu. Ama ‘’neden olmasın ki’’ dedim ve bir video çektim. Beklemediğim kadar çok izlendi ve çok abonem oldu. Bu durum benim de hoşuma gitti ve devam ettim. Beni izleyen, destekleyen herkese çok teşekkür ederim. Bu dönem 3. Sınıfa başlayacağım. İlerde hala sunucu ya da spiker olmak istiyorum aynı zamanda bir restoran açmayı düşünüyorum. Adını bile düşündüm. Ama söylemem 😛

Yeni deneyimler edindikçe ve zaman geçtikçe bu özgeçmiş daha da uzayacak. Takipte kalın, herkese sevgiler…

 

 

 

Beni sosyal ağlardan da takip edebilirsiniz:

Facebook: http://www.facebook.com/ilaydaoymakk
Instagram: http://www.instagram.com/ilaydaoymakk
Twitter: http://www.twitter.com/ilaydaoymakk
Youtube: http://www.youtube.com/c/ilaydaoymakk
Google+: https://plus.google.com/+Ilaydaoymakk

Gezinme